12 flessenprijs, prijs per fles € 8.10
Lomas del Valle Casablanca Valley Merlot 2010
De wijnstreek Casablanca in Chili geldt als één van de beste streken voor de productie van zogenaamde koel-klimaat wijnen. De nabijheid van de koele oceaan tempert de temperatuur en zorgt voor een lang groeiseizoen van de druif. Juist daarom rijpen de druiven langzaam en vooral gelijkmatig waardoor rassen zoals de witte sauvignon en chardonnay en de rode cabernet franc, merlot en pinot noir het uitermate goed doen.
Het is dan ook haast vanzelfsprekend dat dit relatief jonge wijnbedrijf een zeer gespecialiseerde wijnmaker in dienst heeft. De Fransman Cedric Nicolle heeft grote ervaring in de koel klimaat gebieden Loire, Nieuw Zeeland en Oregon.
De merlot is een toonbeeld van Nieuwe Wereld verfijning. Voor een maximale fruitexpressie volgt geen eikenhoutrijping.
Proefnotitie voor Lomas del Valle Casablanca Valley Merlot
Diepe, volrode tint en een pittig aroma met nuances van fris rood fruit, zoals rode bessen en bramen. Volle smaak met lichte tannine en veel fruit in de afdronk.
Drinken bij
Evenwichtige en vol, heerlijk bij licht gekruide gerechten, gegrild vlees of een fijne kaas.
Houdbaarheid
Op dronk vanaf één à twee jaar na oogst; gemakkelijk tot vier jaar na oogst houdbaar.


