Maurice Barnouin, eigenaar van Domaine de Gournier in de Cevennen, is niet bang om zijn eigen weg te gaan. Hij nam het domein, dat tussen Nîmes en Avignon ligt, begin jaren tachtig over van zijn vader. Die maakte zelf eigenlijk geen wijn, maar was vooral pépiniériste: teler van wijnstokken. Als wijnboeren uit de buurt langskwamen met een fles van hun wijn, droomde de jonge Maurice ervan zelf ook ooit zijn eigen wijn te gaan produceren.
Eenmaal aan het roer richtte Maurice Barnouin zijn aandacht allereerst op verbetering van de wijngaarden en besloot al snel – na de nodige botsingen met andere leden – de druiven niet langer naar de coöp te brengen, zoals gebruikelijk in de streek, maar een eigen kelder te bouwen.
Ook wat de druivenaanplant betreft, was Barnouin een buitenbeentje. Hij zette niet alleen de druiven van de streek neer, maar ook rassen die er ‘vreemd’ waren, zoals pinot noir en riesling; hij creëert er nu nog bijzondere blends mee. Daarnaast ging hij een flink deel van zijn wijngaarden biologisch bewerken; de wijnen daarvan worden uitgebracht onder de naam Mas Brès. Kwaliteit staat bij alles voorop; Maurice wil ‘persoonlijke wijnen’ maken, wijnen met een verhaal – geen wijnen die toevallig in de mode zijn.
Elegante droge witte wijn met een fijn bloemig en fruitig aroma en een milde, evenwichtige smaak. Prima aperitief, maar ook lekker bij frisse voorgerechten, salades of pasta met vis.
Franse rode wijn met de intense geur van kersen en bramen. De smaak is soepel en zacht. Mooie wijn bij niet al te uitgesproken gerechten met kip, varkensvlees of geurige groente.
Prachtige, gelaagde rode wijn met een pure geur van kers, zwarte bes, pruim, jeneverbes en toast. De smaak is verfijnd, sappig en kruidig met evenwichtige frisheid en soepele tannines. Aanhoudende finale met tonen van zoethout en peper.
Rijpe, kruidige rode wijn met subtiele geur van bosaardbei, kers, cederhout en kruidnagel. Zacht en zwoel van smaak met jammy fruit, fijne tannine en milde zuren. De afdronk is lang met nuances van peper en laurier.
Krachtige Italiaanse witte wijn met een fris en kruidig aroma met florale nuances. De smaak is fris en aromatisch. Een goede begeleider van (gegrilde) vis of kruidige pastagerechten.
Italiaanse rode wijn met de geur van rijp fruit, iets karamel en milde kruiden. De volle, evenwichtige smaak past heel goed bij koude schotels, antipasti en kruidige pasta.
Fruitige, droge witte wijn uit Zuid-Italië, met de geur van bloemen en groene appel. De zachte, licht kruidige en sappige smaak combineert heel goed met frisse salades. Ook lekker als aperitief.
Zuid-Italiaanse witte wijn met de geur van appel en banaan en een frisse smaak. Past goed bij koude voorgerechten met vlees of vis. Ook erg lekker bij fijne vis uit de oven.
Fraaie, helderrode wijn met een uitgesproken aroma van fris rood fruit zoals kersen en rode bessen. Heerlijk bij zowel koude schotels als licht gekruide gerechten van de grill.
Heel aromatisch, weelderig en rijp, het fruit spat eruit in zowel geur als smaak. Perzik en meloen, een vleugje anijs, kruidige mineraliteit. Heerlijk.
Krachtige Franse rosé, met de geur van fruit en kruiden en een pittige, droge smaak. Erg lekker bij bouillabaisse, gegrilde vis of kruidig lamsvlees. Het lekkerst uit een karaf!
Aromatische, Franse droge witte wijn met geurnuances van meloen en abrikoos. De smaak is rond, zacht en aangenaam aanhoudend. Erg lekker bij bij mediterrane visschotels of gevogelte.
Deze prachtige, niet-houtgerijpte, biologische rode Costières de Nîmes van Mourgues du Grès heeft zowel mooi rijp fruit als fraîcheur en mineraliteit. Gebotteld met een minimum aan sulfiet. Erg lekker bij kruidige vleesgerechten, maar ook heerlijk om zo te drinken.
Fraaie, expressieve Sauvignon met meloen, grapefruit en groene vijg in de geur. Mooi droog en heerlijk verfrissend van smaak. Heerlijk als aperitief, of in combinatie met schaal- en schelpdieren, gegrilde vis of groene salades.
Pure, elegante stijl Pinot Noir. Subtiel en complex met aroma’s van rijpe bosaardbei, kers, kreupelhout en vanille. De smaak is heel verleidelijk en soepel met milde tannine en een fijne zuurgraad.